Znan pregovor pravi:« v slogi je moč.« Tako nam je s skupnimi močmi uspelo že drugič uspešno izvesti 2. mednarodno konferenco z naslovom PREHRANA, GIBANJE IN ZDRAVJE v Radencih, 9. 5. 2019 v hotelu Radin. V sodelovanju z Ekošolo Slovenije, smo združili moči Vrtec Radenci – Radenski mehurčki, Srednja šola za gostinstvo in turizem Radenci, OŠ Kajetana Koviča Radenci in Zdravilišče Radenci. Z vsemi omenjenimi institucijami sodelujemo po edukacijski vertikali na strokovni ravni integracijskega pomena. Na mednarodni ravni smo se kot vrtec predstavili s projektom HRANA, GIBANJE IN ZDRAVJE SKOZI INTEGRACIJSKE PROGRAMSKE AKTIVNOSTI OD VRTCA, OŠ, SŠ DO ZDRAVILIŠČA. Medsebojno sodelovanje je potekalo v obliki kuharskih delavnic, lutkovnih predstav, ustvarjalnih delavnic, športnih iger, prebiranjem pravljic, prireditev … Ker smo podrobneje raziskovali buče kot lokalno in sezonsko živilo, smo kulinarično področje povezovali z ostalimi področji kurikuluma od malčkov (1 – 2 leti) do otrok pred vstopom v šolo (5 – 6 let). Utrinke si oglejte v galeriji.

Pripravila vzgojiteljica:
Jasmina F. Paldauf, koordinator Ekovrtca Radenci – Radenski mehurčki